İstanbul Gedik Üniversitesi Mimarlık ve Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünü okudu, hemen ardından Marmara Üniversitesinde Pedagojik Formasyon eğitimi aldı. Özel bir okulda Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak çalıştı. Bir süre okul müdürlüğü yaptı.

2014 yılında ‘Çizgisel Anlatım’ isimli ilk resim sergisini, İstanbul Gedik Üniversitesinde açtı.

2018 yılında Eski İngiliz Karakolu şimdiki adıyla Galata House/ Galata Evi olan tarihi bir yapıya farkındalık getirmeyi amaçlayan eserler yaparak tarihi yapının içinde sergiledi, bugün de sergilenmeye devam etmektedir.

2020 ArtAnkara 6. Çağdaş Sanat Fuarı’na Portakalçiçegi Sanat Kolonisi’ nin özel projesine katılarak resimlerini sergilemiştir.

2020 Beşiktaş Çağdaş Sanat’ın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için düzenlediği online sergisine ‘Rumeli Hisarı” isimli karakalem resmi ile katılmıştır.

2020 OAP/Online Art Project Uluslararası Multidisiplinler Online Sanat Sergisi’ne ‘Akdamar’ isimli karakalem resmi ile katılmıştır.

2020 TEV ve Portakalçiçegi Sanat Kolonisi iş birliği ile yapılan ” Bulaşıcı olan iyiliktir. ” sanat projesine ‘Begonvil’ isimli guaj boya resmi ile katılmıştır.

2022 Atölye Sanat Hayatı Galerisi’nde İnsan, Hayat, Sanat ve Heykel Karma Sergisi’ne; “Eski İstanbul’un Tarihi Dört Mimari” resmiyle katılmıştır.

2024 İski Kuzguncuk Kültü Evi ‘ ÇEŞMELERİN İZİNDE ‘ Solo Sergisin’de İstanbulun Tarihi Çeşmelerini Resmetmiştir.

SEVGİ ATAMIŞ’ın sanat üzerine manifestosu,
Araştırmacı Sanatçı, tarihi yapıların önemi ve onların korunmaları gerektiğini, günümüzde olmayan yada tahrip olmuş yapıların resimlerini çizerek bunları unutturmamayı, uzman kişiler tarafından restore edilmelerini savunarak buna dikkat çeker. Geçmişteki tüm tarihi yapıların bir zamanlar yaşadığını bilir kişiler olarak, tüm kültürel miraslarımızın bugün de yaşayabilmelerini sağlamalı ve korumalıyız diye düşünür.